لطفاً شکیبا باشید

حمایت از دانشجویان نخبه و ایده‌های علمی و اندیشه‌های نو یکی از رویکردهای مسئولیت‌ اجتماعی فارابی در راستای تقویت آموزش، کارآفرینی و اشتغال در جامعه است. در این مسیر با هم برای آینده‌ای بهتر تلاش می‌کنیم.

فارابیست، یک گام تا تحقق رویاها

گاهی تحقق رویا به دلیل نبود امکانات و شرایط مالی، دور از ذهن به نظر می‌رسد. ما در کارگزاری فارابی می‌کوشیم با ارائه حمایت‌های مالی، علمی و تجربی در کنار دانشجویان، محققان و صاحبان ایده باشیم تا در مسیر تحقق رویاهایشان گام بردارند.

از چه افرادی حمایت می‌کنیم؟

ما در فارابیست از دانشجویان نخبه و همچنین ایده‌ها و طرح‌های مرتبط با بازار سرمایه که در یکی از حوزه‌های فینتک و خدمات مالی، مدیریت و اقتصاد، فناوری اطلاعات و سرمایه انسانی باشد، حمایت می‌کنیم.

فینتک و خدمات مالی

فینتک و خدمات مالی

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

سرمایه انسانی

سرمایه انسانی

مدیریت و اقتصاد

مدیریت و اقتصاد

شرایط دریافت حمایت

طرح‌ها و ایده‌های دانشجویان مقاطع کارشناسی تا دکتری به‌صورت دوره‌ای از متقاضیان دریافت می‌شود. طرح‌های مرتبط با بازار سرمایه پس از احراز شرایط دریافت حمایت و تایید کمیته داوران طی دو مرحله، علاوه بر دریافت حمایت مالی، از مشاوره، امکانات و تجربیات مجموعه فارابی نیز بهره‌مند می‌شوند. حداقل شرایط دریافت حمایت شامل:

  • خلاقانه و نوآورانه بودن ایده
  • مرتبط بودن ایده با بازار سرمایه
  • کاربردی و عملیاتی بودن ایده
  • دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی

ایده خود را با ما در میان بگذارید

برای دریافت حمایت، درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید.

ثبت و ارسال ایده

شرایط دریافت بورسیه

دانشجویان یا فارغ التحصیلان دانشگاه‌های دولتی در مقطع کارشناسی تا دکتری که دارای رتبه‌های برتر دانشگاهی هستند، پس از احراز شرایط و تایید کمیته داوران علاوه بر امکان همکاری به صورت پاره وقت، از امکانات و تجربیات مجموعه فارابی بهره‌مند می‌شوند.

  • کاهش دغدغه مالی دانشجویان
  • آینده روشن بعد از فارغ‌التحصیلی

فرآیند حمایت از ایده‌ها در فارابیست

اعلان فراخوان
اعلان فراخوان
تکمیل فرم ثبت ایده و ارسال
تکمیل فرم ثبت ایده و ارسال
داوری و ارزیابی اولیه ایده
داوری و ارزیابی اولیه ایده
اعلام نتیجه داوری اولیه
اعلام نتیجه داوری اولیه
دفاع از ایده در جلسه حضوری با کمیته داوران
دفاع از ایده در جلسه حضوری با کمیته داوران
اعلام نتیجه نهایی
اعلام نتیجه نهایی

درباره کارگزاری فارابی

کارگزاری فارابی، کارگزاری رسمی بورس اوراق بهادار، فرابورس، کالا و انرژی است که از اسفند سال ۸۷ با این نام تجاری فعال است. اندیشه تبدیل شدن به کارگزاری در تراز جهانی خط مشی فعالیت‌های فارابی است. ما با محوریت این تفکر رشد کرده و مفتخریم که به نوبه خود منشأ تغییر و تحول جدی در بازار سرمایه بوده‌ایم.

وبسایت فارابی