خرید صندوق پالایشی یکم

با 20% تخفیف، تا 200 درصد سود

با 20 درصد تخفیف
فروش آسان

صندوق ETF دولتی

صندوق ETF دولتی نوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که همانند سهام عادی در بورس معامله می‌شوند. با خرید هر واحد صندوق ETF، دارایی شما برای خرید سبد مشخصی از سهام سرمایه‌گذاری می‌شود. در این صندوق‌ها منابع مالی اشخاص و شرکت‌ها جمع‌آوری شده و در سبد متنوعی از اوراق بهادار نظیر سهام شرکت‌های بانکی و بیمه یا شرکت پالایشگاهی سرمایه‌گذاری می‌شود.

صندوق پالایشی یکم چیست؟

پس از عرضه صندوق سرمایه‌گذاری دارا یکم که شامل سهام شرکت‌های بانکی و بیمه بود، دولت صندوق پالایشی یکم با نماد «پالایش» را هم به‌ عنوان دومین صندوق قابل‌معامله (ETF) در بورس عرضه می‌کند.

صندوق پالایشی یکم شامل سهام چهار شرکت پالایشگاه نفت تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس است که متقاضیان می‌توانند با تخفیف 20 درصدی در پذیره‌نویسی این صندوق شرکت کنند.

آیا خرید صندوق پالایشی سود مناسبی دارد؟

اولین صندوق قابل‌معامله (ETF) دولتی تحت عنوان دارا یکم پس از پذیره‌نویسی و بازگشایی نماد آن در بورس، بیش از 200 درصد سود نصیب سرمایه‌گذاران کرد.

درباره سود صندوق پالایشی یکم نیز باید به این نکته توجه کرد، با توجه به تخفیف 20 درصدی دولت در عرضه این صندوق و بازدهی صندوق دارا یکم، می‌توان انتظار بازدهی مناسبی را داشت.

فرآیند خرید صندوق به چه صورت است؟

خرید و فروش صندوق را شروع کنید

سرمایه گذاری کم ریسک
امکان فروش آسان
مشاهده سهم ها در پورتفوی
تضمین سود دهی

سؤالات متداول در رابطه با خرید صندوق پالایشی یکم

سرمایه‌گذاری در صندوق پالایش از پنجم تا نوزدهم شهریور انجام می‌شود. متقاضیان می‌توانند در روزهای معاملاتی از ساعت 12:30 الی 14 نسبت به ثبت درخواست خرید اقدام کنند.

شرکت در پذیره‌نویسی صندوق پالایش از دو طریق سامانه‌های معاملات آنلاین کارگزاری‌ها و درگاه بانک‌ها انجام می‌شود.

متقاضیانی که کد بورسی دارند، می‌توانند با مراجعه به سامانه فارابیکسو و جستجوی نماد «پالایش» درخواست خرید خود را ثبت کنند. همچنین با توجه به اینکه معاملات ثانویه این صندوق در بورس انجام می‌شود، متقاضیان جهت فروش نیاز به کد بورسی خواهند داشت؛

ثبت‌نام در صندوق