دریافت مشاوره، نخستین قدم شروع فعالیت در بورس

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه
فهرست مطالب
دریافت مشاوره بورس

مشاوره بورس به‌قدری اهمیت دارد که در بسیاری از کشورهای جهان متقاضیان سرمایه‌گذاری در بازار سهام، بدون دریافت مشاوره از افراد متخصص، مجوز ورود به بازار و انجام فعالیت‌های سرمایه‌گذاری را دریافت نمی‌کنند. با توجه به نبود قوانینی از این دست در بازار سرمایه کشورمان، اهمیت مشورت با افراد متخصص پیش از اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری در بسیاری از مواقع نادیده گرفته می‌شود. سرمایه‌گذاری در بورس مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری نیازمند بررسی کافی و مشورت با افراد متخصص در خصوص انتخاب بهترین سهام برای خرید است. حتی می‌توان علت زیان‌های سنگینی که افراد در این بازار متحمل می‌شوند را نیز در ورود عجولانه و بدون مشورت با کارشناسان خبره بازار دانست. 

 

مشاوره بورس رایگان

همان‌طور که می‌دانید ورود به بازار سهام بسیار ساده و سریع است. سادگی ورود به بورس، می‌تواند به اشتباه این تصور را  در افراد ایجاد کند که فعالیت در آن هم ساده است و  نیازی به کسب تخصص ندارد. هرچند واقعیت تجربه متفاوتی را نشان می‌دهد و سرمایه‌گذارانی که امیدوارند در این بازار بازدهی قابل قبولی داشته باشند، باید پیش از هرگونه تصمیم جدی، ابتدا از مشاوره کارشناسان خبره استفاده کنند. در ارتباط با مشاوره سرمایه گذاری در بورس، باید در نظر بگیرید که فرقی نمی‌کند قصدتان از سرمایه‌گذاری چیست یا میزان سرمایه‌تان چقدر است؛ دریافت مشاوره از کارشناسان متخصص این بازار، می‌تواند هنگام انتخاب مسیر سرمایه‌گذاری برایتان راهگشا باشد. بسیاری از مواقع ممکن است تصور کنید برای مسیر سرمایه‌گذاری خود کاملاً برنامه‌ریزی کرده‌اید اما مشاوران متخصص می‌توانند راهکاری پیش روی‌ شما بگذارند که شاید ازنظر خودتان دور مانده بود.

ذکر این نکته لازم است که تنها شرکت‌هایی اجازه ارائه خدمات مشاوره بورس دارند که مجوزهای لازم را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده باشند. در کارگزاری فارابی در کنار انواع خدمات مالی و سرمایه‌گذاری اعم از صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت و سهامی، سبدگردانی اختصاصی، آموزش و…، خدمات مشاوره بورس رایگان نیز انجام می‌شود تا متقاضیان ریسک کمتر و بازدهی بالاتری را در سرمایه‌گذاری خود تجربه کنند.

مشاوره بورس رایگان

سرمایه گذاری غیرمستقیم یا کسب دانش تحلیلی؟

واقعیت این است که این سوال پاسخی قطعی ندارد و هرکس با توجه به دانش تخصصی و علایق می‌تواند پاسخ مناسب با شرایط خود را بیابد. در دنیای امروز، برخلاف گذشته نمی‌توان در چندین حوزه متخصص بود. درواقع گسترش دامنه علوم مختلف سبب شده هر فردی در مدت زندگی‌اش، تنها در علوم محدودی بتواند متخصص شود.

با این وجود، زندگی در کشوری با اقتصاد تورمی ایجاب می‌کند افراد علاوه بر درآمد ثابت خود، به فکر درآمدهای جانبی مانند سرمایه‌گذاری‌های در دارایی‌های مولد که درآمد ایجاد کنند نیز، باشند. همان‌طور که می‌دانید، سرمایه‌گذاری در بورس یکی از جذاب‌ترین انواع سرمایه‌گذاری‌های درآمدزا است؛ اما باوجود اینکه خرید و فروش سهام ساده به نظر می‌رسد، سرمایه‌های از دست رفته افراد در این بازار، نشان داد که ورود به بورس نیز مانند تمام انواع دیگر سرمایه‌گذاری نیازمند کسب دانش است.

اگر تحصیلات یا حوزه علاقه‌مندی شما با بازار سرمایه فاصله دارد؛ اما همچنان تمایل به سرمایه‌گذاری در این بازار دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان بورس کارگزاری فارابی استفاده کنید. کارشناسان این مرکز در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در زمینه سرمایه‌گذاری هستند. 

برای افرادی که مشغله زیادی دارند، سرمایه‌گذاری غیرمستقیم، بهترین راه سرمایه‌گذاری در بورس به‌حساب می‌آید؛ اما اگر انتخاب شما سرمایه‌گذاری مستقیم در این بازار است، لازم است اصول سرمایه‌گذاری و تحلیل در این بازار را فرابگیرید. در مقاله «تفاوت سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم» ویژگی‌های هر یک از این دو شیوه و تفاوت‌های آن‌ها را به دقت مورد بررسی قرار داده‌ایم.

دریافت مشاوره

بهترین سهام برای خرید

بهترین سهام برای خرید را می‌توان بعد از انجام یک سری تحلیل روی تعدادی از نمادهای منتخب تشخیص داد؛ به‌این‌ترتیب که ابتدا با استفاده از تحلیل بنیادی باید از تداوم سودآوری شرکت و به‌صورت کلی از مناسب بودن وضعیت شرکت اطمینان حاصل کنید. در ادامه، با استفاده از ابزارهایی که تحلیل تکنیکال در اختیارتان قرار می‌دهد و همچنین با استفاده از مهارت تابلوخوانی، می‌توانید از بهترین زمان و مناسبت‌ترین قیمت ورود به سهم، آگاه شوید.

همان‌طور که از توضیحات فوق نیز برمی‌آید، یادگیری نحوه انجام تمامی این تحلیل‌ها نیاز به صرف زمان دارد؛ بنابراین در صورتی‌که قصد سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس را دارید، لازم است نسبت به یادگیری این مباحث اقدام کنید.

 

لزوم آموزش پیش از شروع معاملات

 در صورتی‌که نیاز به کسب دانش سرمایه‌گذاری داشته باشید، باید مدت زمانی را نیز به یادگیری مباحث اختصاص داده و سپس اقدام به خرید و فروش کنید. برای دریافت آموزش‌های مورد نیاز باید در نظر بگیرید پیش از هر چیز لازم است با مباحث پایه‌ای مرتبط با سرمایه‌گذاری آشنا شوید. برای این منظور، می‌توانید در دوره رایگان بورسی‌شو که در سایت آموزین به‌عنوان مرجع آموزش کارگزاری فارابی ارائه شده است، شرکت کنید. پس از تکمیل این دوره با تعداد قابل‌توجهی از اصطلاحات رایج در بازار و مباحث مطرح در خصوص بورس آشنا می‌شوید. سپس می‌توانید آموزش خود را با گذراندن دوره‌های دیگر ادامه دهید. لازم به ذکر است در مقاله «معرفی دوره‌های آموزشی آموزین» این دوره‌ها را به دقت بررسی کرده‌ایم.