منظور از مشاوره سرمایه گذاری در بورس چیست؟

مشاوره سرمایه گذاری در بورس چیست؟

سرمایه‌گذاری در بورس، مانند هر بازاری نیازمند کسب دانش، صرف وقت کافی و البته مشاوره با افراد متخصص این حوزه است. اهمیت مشاوره در این بازار به حدی زیاد است که یک مشاوره سرمایه‌گذاری مناسب، می‌تواند مسیر مالی زندگی‌تان را دست‌خوش تغییرات اساسی کند. هدف اصلی مشاور بورس، راهنمایی سرمایه‌گذاران جهت انتخاب بهترین سهام برای خرید و فروش است.

 

مشاور بورس چه کمکی به ما می‌کند؟

مشاوره در بورس باید توسط افراد متخصص که از دانش تحلیلی مناسبی برخوردارند، صورت گیرد. تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی دو روش تحلیلی است که عموماً این افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، یک مشاور بورس مطمئن، باید دارای تجربه کافی در این حوزه باشد. همچنین با اتکا به تجربه، اصول روانشناسی بازار و مدیریت ریسک، نقش پررنگی در حوزه بازارهای مالی ایفا کند.

 

سبدگردان‌ها، مشاوران حرفه‌ای

سبدگردان‌ها، شرکت‌هایی هستند که مجوز‌های لازم برای فعالیت‌هایی از قبیل مشاوره سرمایه‌گذاری و سبدگردانی اختصاصی را از سازمان بورس دریافت کردند. این شرکت‌‌ها برای ارائه بهترین عملکرد از تیم‌های حرفه‌ای و باتجربه بهره می‌گیرند. اعضای این تیم‌های تحلیلی نیز به صورت جداگانه باید مجوز‌های تحلیلی و مدارک حرفه‌ای خود را از سازمان بورس دریافت کرده باشند. بنابراین می‌توان گفت، سبدگردان‌ها مشاوران حرفه‌ای هستند و جزء بهترین گزینه‌های مشاوره‌ای برای افراد تازه‌کار به حساب می‌آیند.

شرکت‌های سبدگردان طیف گسترده‌ای از خدمات مانند سبدگردانی اختصاصی، مشاوره سرمایه‌گذاری آنلاین، مدیریت دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و… را ارائه می‌دهند. به همین دلیل بسیاری از فعالین بازار، سبدگردان‌ها را موجه‌ترین گزینه برای مشاوره بورسی می‌دانند.

 

کارگزاری‌ها، مشاوران قابل اعتماد

کارگزاری‌ها نیز به عنوان مشاوران قابل اعتماد در بین اهالی بازار سرمایه شناخته می‌شوند. برخلاف شرکت‌های سبدگردان که خدمات خود را عموماً به صورت اختصاصی به مشتریان ارائه می‌دهند، کارگزاری‌ها خدمات تحلیلی و مشاوره‌ای خود را به صورت عمومی عرضه می‌کنند. این شرکت‌ها نیز از تیم‌های حرفه‌ای و باتجربه برخوردارند؛ بنابراین مشتریان آن‌ها می‌توانند به‌راحتی از خدمات متنوعی مانند مشاوره سرمایه‌گذاری آنلاین، بولتن‌ها و گزارش‌های تحلیلی کاربردی و آموزش‌های اصولی بهره ببرند.

 

سامانه‌های تحلیلی و مشاوره سرمایه گذاری آنلاین

طی سالیان گذشته، با گسترش شبکه‌های اجتماعی و اضافه شدن ابزارهای تحلیلی مبتنی بر آن، بحث معاملات اجتماعی یا Social Trading روز‌به‌روز بین اهالی بازارهای مالی محبوبیت بیشتری پیدا کرد. در ایران نیز شرکت صدتحلیل، اولین شرکتی بود که در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرد. هدف و ایده اصلی صدتحلیل ارائه مشاوره سرمایه‌گذاری آنلاین به فعالان بازارهای مالی است.

مشاوره سرمایه گذاری آنلاین

صدتحلیل، گزینه‌ای مناسب جهت انتخاب بهترین سهام برای خرید

صدتحلیل یک سامانه تحلیلی اجتماعی محسوب می‌شود که طیف گسترده‌ای از تحلیلگران در آن عضو هستند. مزیت بزرگ این سامانه ابزارهای کاربردی آن برای بررسی عملکرد و کارنامه تحلیلگران است. هر تحلیلگری در این سامانه، پیشنهادهای اختصاصی خود را جهت انتخاب بهترین سهام برای خرید به کاربران ارائه می‌دهد. در این بین تحلیلگران حرفه‌ای که عملکرد مطلوبی کسب کرده‌اند، می‌توانند برای تحلیل‌های خود حق اشتراک تعیین کنند و  کاربرانی که تمایل دارند از این سیگنال‌های تحلیلی استفاده کنند، باید با پرداخت حق اشتراک، به این سیگنال‌ها دسترسی پیدا کنند. بنابراین می‌توان گفت صد تحلیل ایده‌آل‌ترین گزینه جهت انتخاب بهترین سهام برای خرید و فروش در بورس نزد سرمایه‌گذاران تازه‌وارد است.

 

نتیجه گیری:

همانطور که ذکر شد، مشاوره سرمایه‌گذاری به صورت اصولی نقش مهمی در پیشرفت مالی افراد دارد. بنابراین بهتر است معامله‌گران تازه وارد به دنیای بورس در همان ابتدای امر، با تحقیق کافی بهترین مشاور را برای خود انتخاب کنند تا به کمک آن‌ها سرمایه‌گذاری امن‌تری را در این بازار پرنوسان تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید