نحوه کار با فارابیز؛ سامانه مشارکت در فروش فارابی

مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
فهرست مطالب
نحوه کار با فارابیز

فارابیز به‌عنوان شفاف‌ترین سامانه مشارکت در فروش بازار سرمایه می‌تواند شیوه‌ای نوین برای کسب درآمد از بورس به‌شمار رود. در این سامانه، شما می‌توانید با استفاده از معرفی کارگزاری فارابی به دوستان و آشنایان خود، در درآمد کارگزاری فارابی سهیم شوید! در ادامه این مقاله ضمن معرفی فارابیز، نحوه فعالیت در آن را به صورت گام به گام و تصویری آموزش داده‌ایم.

 

فارابیز؛ سامانه مشارکت در فروش فارابی

گروه مالی فارابی با رونمایی از فارابیز به‌عنوان سامانه مشارکت در فروش خود، ابزار جدیدی برای کسب درآمد در بورس را به علاقه‌مندان این بازار معرفی کرده است. با استفاده از سامانه مشارکت در فروش فارابی می‌توان به سادگی و بدون هیچ سرمایه‌ای در درآمد کارگزاری شریک شد.

 

مزایای فعالیت در فارابیز، سامانه مشارکت در فروش فارابی

فعالیت در سامانه مشارکت در فروش فارابی برای شما و افرادی که با استفاده از لینک دعوت اختصاصی شما در کارگزاری فارابی ثبت‌نام کرده‌اند، مزایای متعددی دارد. از جمله مهم‌ترین این مزایا می‌توان به دریافت 15 درصد از کارمزد معاملات زیرمجموعه و البته دریافت یک مبلغ ثابت به ازای هر ثبت‌نام اشاره کرد. همچنین در نظر داشته باشید این مزایا تا دو سطح ادامه پیدا می‌کند، یعنی شما در کارمزد معاملات مشتریان زیرمجموعه خود نیز سهیم خواهید بود و همچنین به ازای ثبت‌نام هر فرد توسط لینک اختصاصی زیرمجموعه خود نیز مبلغی ثابت دریافت می‌کنید. در ادامه سایر مزایای فعالیت در فارابیز را مشاهده می‌کنید.

مزایای فعالیت در فارابیز

مکانیزم عملکرد مشارکت در فروش فارابی

شما با عضویت در سامانه همکاری در فروش فارابی (فارابیز) یک لینک دعوت اختصاصی دریافت می‌کنید که می‌توانید با ارسال آن به دوستان و آشنایان خود و البته تکمیل فرایند ثبت‌نام آن‌ها در فارابی، کسب درآمد در این سامانه را آغاز کنید. برای این کار کافی است ابتدا در کارگزاری فارابی ثبت‌نام کرده و سپس از طریق سامانه ورود یکپارچه فارابی (فارابی‌زون) لینک دعوت اختصاصی خود را دریافت کنید. لازم به ذکر است این سامانه از امکاناتی مانند ارسال پیامک نیز برخوردار است؛ بنابراین می‌توانید بدون استفاده از تلفن همراه خود نسبت به ارسال پیامک دعوت اقدام کنید. در ادامه مراحل فعالیت در این سامانه را به‌صورت گام‌به‌گام آموزش داده‌ایم.

 

دریافت لینک اختصاصی از طریق فارابی‌زون

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، برای دریافت لینک دعوت لازم است ابتدا وارد سایت فارابی‌زون شوید. برای این‌کار می‌توانید از طریق نام کاربری و رمز عبور اقدام کنید یا اینکه با استفاده از شماره تلفن سجامی خود وارد سامانه شوید.

دریافت لینک اختصاصی از طریق فارابی‌زون

پس از ورود به فارابی‌زون، از منوی سمت راست گزینه «باهم (باشگاه مشتریان)» را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه در منوی بالای صفحه گزینه «دعوت از دوستان» را مشاهده می‌کنید. با انتخاب دعوت از دوستان، گزینه‌های «لینک معرفی به دوستان»، «ارسال پیامک دعوت» و «شبکه‌های اجتماعی» را مشاهده می‌کنید.

باهم

 • لینک معرفی به دوستان: با انتخاب این گزینه یک لینک اختصاصی برای شما تعریف می‌شود که می‌توانید با ارسال آن به دوستان خود، آن‌ها را به عضویت در کارگزاری فارابی دعوت کنید.
 • ارسال پیامک دعوت: در صورتی که گزینه «ارسال پیامک دعوت» را انتخاب کنید، مطابق با تصویر زیر پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید شماره تلفن همراه دوستان خود را در آن وارد کنید تا یک پیام دعوت برای آن‌ها ارسال شود.

ارسال پیامک دعوت

 • شبکه‌های اجتماعی: با انتخاب این گزینه نیز می‌توانید لینک دعوت اختصاصی خود را در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

عملکرد شما در فارابیز

در قسمت پایین صفحه «دعوت از دوستان»، می‌توانید عملکرد خود را در سامانه مشارکت در فروش فارابی مشاهده کنید. در این قسمت می‌توانید به ترتیب کل درآمدی که در سامانه مشارکت در فروش ساخته‌اید، درآمد ماهانه و درآمد روزانه خود را مشاهده کنید. لازم به ذکر است، درآمد شما در این قسمت با واحد «بیکسو» نمایش داده می‌شود. بیکسو واحد شمارش امتیاز در باشگاه مشتریان فارابی بوده و هر بیکسو معادل یک تومان است. در تصویر زیر می‌توانید منوی مربوط به بررسی عملکرد را مشاهده کنید.

عملکرد شما در فارابیز

آشنایی با پنل اختصاصی فارابیز

در انتهای صفحه نیز لینک ورود به پنل اختصاصی فارابی را مشاهده می‌کنید. با انتخاب این گزینه به صفحه ورود به فارابی منتقل می‌شوید. لازم به ذکر است برای ورود به پنل اختصاصی فارابیز لازم است حتما از طریق نام کاربری و رمز عبوری که با آن در کارگزاری فارابی عضو شده‌اید وارد شوید.

آشنایی با پنل اختصاصی فارابیز

معرفی داشبورد فارابیز

پس از ورود به پنل اختصاصی فارابیز صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مشاهده می‌کنید. در ادامه هر یک از اجزای این صفحه و کاربرد آن‌ها را توضیح داده‌ایم.

معرفی داشبورد فارابیز

 • شماره 1: با انتخاب این گزینه که در قسمت بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد، به خدمات مختلف فارابی دسترسی پیدا می‌کنید. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، فارابیکسو (سامانه معاملات آنلاین فارابی)، فارابی‌زون و آموزین برخی از خدماتی هستند که از طریق این منو می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.
 • شماره 2: با انتخاب این گزینه می‌توانید لینک دعوت اختصاصی خود را کپی کنید و از طریق اپلیکیشن‌های مختلف برای دوستان و آشنایان‌تان ارسال کنید.
 • شماره 3: در این قسمت می‌توانید عملکرد خود را در فارابیز مشاهده کنید. همان‌طور که در قسمت قبل توضیح دادیم، این گزارش شامل درآمد کل شما در فارابیز، درآمد ماهانه و درآمد روز جاری است. واحد درآمدی که در گزارش فوق به شما ارائه می‌شود بر اساس بیکسو بوده و هر بیکسو نیز معادل یک تومان تعریف شده است. لازم به ذکر است در باشگاه مشتریان فارابی (که از طریق منوی ارائه شده در بالای صفحه می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید)، امکان نقد کردن بیکسوهای شما فراهم است.
 • شماره 4: در این قسمت می‌توانید لیست افراد دعوت شده و اطلاعات مربوط به هر یک را مشاهده کنید. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، کدملی، درآمد حاصل از ثبت‌نام و مشتریان غیر‌مستقیم دعوت شده به فارابی از طریق هر یک از زیرمجموعه‌های شماست.

 

ارسال پیامک دعوت از طریق پنل اختصاصی فارابیز

امکان ارسال پیامک دعوت از طریق پنل اختصاصی فارابیز نیز فراهم است. برای این کار کافی است به قسمت انتهای داشبورد مراجعه کرده و شماره تلفن افرادی را که قصد دارید به آن‌ها پیام دعوت ارسال کنید، وارد کنید. 

ارسال پیامک دعوت از طریق پنل اختصاصی فارابیز

گزارش درآمدها

1- گزارش درآمد معاملات سهام و اوراق بهادار

با انتخاب گزینه «گزارش درآمدها» از منوی سمت راست صفحه می‌توانید درآمد خود را در این سامانه و البته به تفکیک دارایی‌های مختلف مشاهده کنید. در تصویر زیر با انتخاب گزینه اول از منوی بالای صفحه، درآمد حاصل از معاملات «سهام و اوراق بهادار» زیرمجموعه‌هایتان را مشاهده می‌کنید.

گزارش درآمدها

همان‌طور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، در قسمت «سهم درآمد از سهام و اوراق بهادار» به گزارش درآمد خود از محل معاملات سهام مشتریان مستقیم و غیرمستقیم به‌صورت تفکیک شده دسترسی خواهید داشت. همچنین در این قسمت کل درآمد خود از محل معاملات سهام مشتریان زیرمجموعه خود را نیز می‌بینید.

 

2- گزارش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری فارابی

برای دریافت گزارش درآمدهای معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز کافی است از منوی بالای صفحه، گزینه «مدیریت دارایی (صندوق‌ها)» را انتخاب کنید. 

گزارش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری فارابی

با انتخاب گزینه «مدیریت دارایی (صندوق‌ها)» به منویی دسترسی پیدا می‌کنید که امکان مشاهده درآمدهای حاصل از هر صندوق سرمایه‌گذاری را به تفکیک فراهم می‌کند. در تصویر فوق می‌توانید درآمدهای حاصل از خرید صندوق یکم اکسیر که صندوق سهامی صدور و ابطالی فارابی است را مشاهده کنید. همچنین در صورتی که در منوی فوق صندوق‌های دیگر را انتخاب کنید می‌توانید درآمدهای مربوط به هر یک را ببینید.

 

گزارش پرداخت‌ها

با انتخاب گزینه «گزارش پرداخت‌ها» از منوی سمت راست پنل اختصاصی فارابیز به گزارش پرداخت‌ها دسترسی خواهید داشت. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید در این قسمت می‌توانید واریزهای مختلف فارابی به حساب خود در باشگاه مشتریان را همراه با تاریخ و علت واریزی مشاهده کنید.

گزارش پرداخت‌ها

پروفایل

با انتخاب گزینه پروفایل از منوی سمت راست، به اطلاعات کاربری خود دسترسی پیدا می‌کنید. لازم به ذکر است در صورتی که در منوی پروفایل گزینه «اطلاعات کامل حساب» را انتخاب کنید، به صفحه مشخصات خود در فارابی‌زون متصل می‌شوید که اطلاعات حساب سجامی شما را نمایش می‌دهد. با انتخاب گزینه «مشاهده امتیازات در باشگاه مشتریان» نیز مجددا به فارابی‌زون منتقل شده، می‌توانید گزارش امتیازات خود و جوایز مختلف باشگاه را مشاهده کنید.

پروفایل کاربری در فارابیز

این پست دارای 2 دیدگاه است

 • سیداحمدموسوی گفت:

  مطالب خوبی دارد. بنده لینک دعوت فرستادم و خودم برایشان ثبت نام کردم اما بیکسو دریافت نکردم.

  • آموزین گفت:

   با سلام و احترام، یک ماه بعد از ثبت‌نام بیکسو به شما تعلق خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.