آموزین، راهکار حرفه‌ای شدن در بورس

آموزین مرجع آموزش بورس

کارگزاری فارابی با راه‌اندازی آموزین به‌عنوان مرجع آموزش و تحلیل بورس، طی سال‌های اخیر اقدام ویژه‌ای در جهت ارتقا سطح دانش علاقه‌مندان به سرمایه گذاری در بورس داشته است. با پررنگ شدن نقش بورس به‌عنوان یک گزینه جذاب سرمایه‌گذاری و به طبع آن ورود سرمایه‌گذاران جدید، نیاز وجود منابع معتبر آموزش بورس بیش‌ازپیش احساس شد. در این راستا کارگزاری فارابی با تقویت فعالیت‌ها در آموزین، گام مؤثری جهت افزایش دانش سرمایه گذاری در بورس و آموزش کاربردی مفاهیم مالی به علاقه‌مندان برداشته است.

 

ضرورت آموزش بورس

با رونق هر بازاری تقاضا برای ورود به آن بازار افزایش می‌یابد. در چنین شرایطی وظیفه نهادهای فعال بازار، تلاش حداکثری جهت آموزش فرهنگ صحیح سرمایه گذاری است تا سرمایه‌گذاران جدید با اصول و ساختار آن بازار آشنا شوند. بورس نیز یکی از تخصصی‌ترین بازارهای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؛ بنابراین لازم است علاقه‌مندان پیش از شروع فعالیت، با ساختار و سازوکار سرمایه گذاری در بورس آشنا شوند.

سرمایه‌گذاران پس از دریافت کد بورسی و در شروع سرمایه گذاری، با گزینه‌های متعددی روبرو می‌شوند؛ اما ذکر این نکته لازم است که سرمایه‌گذاری مستقیم که همان خریدوفروش سهام است، تنها راه سرمایه گذاری در بورس نیست. با پیشرفت ابزارها و نهادهای فعال بازار سرمایه، خدمات سبدگردانی و انواع صندوق سرمایه‌گذاری مانند صندوق درآمد ثابت و صندوق سهامی راهکارهای جذابی برای افرادی هستند که دانش و زمان کافی برای سرمایه گذاری مستقیم در بورس را ندارند.

 

آموزین؛ مرجع آموزش و تحلیل بورس

آموزين به‌عنوان مرجع آموزش بورس در تلاش است تا بستری مطمئن و حرفه‌ای برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری فراهم کند. هدف این مجموعه آموزشی ارائه دسترسی آسان به مفاهیم مالی و دانش سرمایه‌گذاری، با رویکرد پشتیبانی حرفه‌ای است. پشتیبانی که برای اولین بار در کشور به‌صورت ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته انجام می‌شود.

آموزین که نخستین و بزرگ‌ترین پلتفرم آموزش آنلاین بازار سرمایه است، با اتکا به پشتوانه علمی و تخصص اساتید، بستری را فراهم کرده تا تمامی علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی، با هر سطحی از دانش بتوانند از آموزش و تحلیل‌های کاربردی بهره‌مند شوند. اولویت اصلی آموزین، آموزش همگانی و البته ارزان برای افزایش سطح دانش سرمایه‌گذاری کشور است؛ بنابراین در آموزین دوره‌های آموزشی به شیوه‌های مختلفی چون آموزش آنلاین و آفلاین برگزار می‌شود.

 

انواع دوره‌های آموزشی آموزین

در آموزین «مرکز آموزش کارگزاری فارابی» دوره‌های آموزشی در سه سطح مقدماتی، متوسط و حرفه‌ای و به دو شیوه آنلاین (وبینار) و آفلاین (خودآموزین) برگزار می‌شود. فراگیری اصول سرمایه‌گذاری با دوره‌های سطح مقدماتی آغاز می‌شود که مفاهیم اولیه برای شروع سرمایه گذاری مستقیم در بورس و آشنایی با انواع تحلیل در بازارهای مالی در این دسته قرار می‌گیرد. در سطح متوسط، آموزش انواع تحلیل در بورس مانند تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و مدیریت ریسک و سرمایه آغاز می‌شود که برای تبدیل شدن به یک تحلیلگر حرفه‌ای مورد نیاز است و در دوره‌های سطح حرفه‌ای، تحلیلگران در موضوعات دلخواه خود تبدیل به یک معامله‌گر متخصص می‌شوند. دوره‌های آموزشی همچون امواج الیوت، پرایس اکشن و سیستم معاملاتی ایچیموکو در این سطح قرار دارند.

 

وبینار

وبینار دوره آموزشی است که جلسات آن در زمان مشخص برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به همراه سایر دانشجویان در وبینار حاضر می‌شوند و به‌صورت مستقیم با استاد دوره یا تحلیلگر وبینار در ارتباط هستند و پس از برگزاری هر جلسه نیز می‌توانند از طریق حساب کاربری خود در سایت آموزین به فیلم ضبط‌شده دوره نیز دسترسی داشته باشند.

 

خودآموزین

مخاطبان خودآموزین محدود به زمان نیستند و به‌سادگی می‌توانند با برنامه‌ریزی دلخواه‌شان فیلم‌های دوره آموزشی را مشاهده کنند. کیفیت بالای ویدیوهای آموزشی و بهره‌مندی از اساتید حرفه‌ای، ازجمله مزایای شرکت در خودآموزین است. بورس‌آموز در این دوره‌ها پس از مشاهده و فراگیری مطالب یک جلسه، باید تمرین‌های مربوط به آن جلسه را انجام دهد و در سایت بارگذاری کند. استاد دوره پس از بررسی تمرین و رفع اشکالات احتمالی، امکان دسترسی به مطالب آتی را به مخاطب خواهد داد. در این دوره‌ها امکان ارتباط مستقیم با اساتید به‌منظور رفع اشکال و پرسش و پاسخ از طریق سایت نیز وجود دارد.

 

از کدام دوره شروع کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید اولین قدم سرمایه گذاری در بورس دریافت کد بورسی است. پس از این‌کار، لازم است پیش از هر کار دیگر به صورت خلاصه با اصطلاحات رایج این بازار، روش‌های مختلف سرمایه گذاری در بورس و ابزارهای مختلف سرمایه‌گذاری آشنا شوید. دوره «بورسی شو» راه حل مناسبی برای این هدف است. لازم به ذکر است «بورسی شو» از جمله دوره‌های خودآموزین بوده و به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است. 

 

چگونه از آموزین استفاده کنیم؟

جهت استفاده از امکانات آموزین و شرکت در دوره‌های متنوع آموزشی می‌توانید به سایت آموزین به نشانی www.irfarabi.com/amoozin مراجعه کنید. در آموزین، دوره‌های آموزشی و تحلیلی متنوعی، با توجه به نیاز علاقه‌مندان بازار وجود دارد که می‌توانید بر اساس سطح دانش سرمایه‌گذاری خود، دوره آموزشی مناسب را انتخاب کنید. علاوه بر این آموزین منبع جامعی از مقالات آموزشی در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری است که فعالان بازار می‌توانند از طریق این بخش نیز، دانش سرمایه‌گذاری خود را ارتقا دهند.

دیدگاهتان را بنویسید