معرفی دوره‌های آموزشی آموزین

دوره ی آموزشی بورس

برای سرمایه گذاری در بورس وجود یک راهنمای حرفه‌ای که اثربخشی فرایند آموزشی را افزایش دهد، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این راستا آموزین به‌عنوان بزرگ‌ترین سامانه آموزش سرمایه گذاری در بورس، مسیر صحیح آموزش و تحلیل در بورس را به علاقه‌مندان نشان می‌دهد. در آموزین دوره‌های آموزشی متنوع در سطوح مختلف قرار دارند که افراد علاقه‌مند را به شکل اصولی در مسیر آموزش هدایت می‌کنند. در ادامه با انواع و سطوح دوره‌های آموزشی آموزین آشنا می‌شوید.

 

از کجا شروع کنیم؟

دریافت مشاوره را می‌توان نخستین گام سرمایه گذاری در بورس دانست؛ بنابراین لازم است پس از ثبت نام بورس، نسبت به دریافت مشاوره سرمایه گذاری آنلاین اقدام کنید. مشاوران سرمایه‌گذاری کارگزاری فارابی به‌صورت آنلاین و تلفنی پاسخگوی سوالات سرمایه‌گذاری شما خواهند بود. پس از دریافت مشاوره و انتخاب روش سرمایه گذاری، در صورتی که انتخاب‌تان سرمایه‌گذاری به روش مستقیم باشد می‌توانید از طریق آموزین، نسبت به دریافت آموزش سرمایه گذاری در بورس اقدام کنید. 

 

دوره‌های آموزشی آموزین شامل 3 سطح کلی به شرح زیر است:

 • سطح مقدماتی
 • سطح متوسط
 • سطح حرفه‌ای

دوره‌های آموزشی در سطوح فوق، به دو صورت خودآموزین و وبینار در دسترس علاقه‌مندان قرار دارند. خودآموزین دوره‌های اختصاصی آموزش سرمایه گذاری در بورس هستند که به‌صورت فیلم‌های ضبط‌شده در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرند و دانشجویان می‌توانند در زمان‌های دلخواه از فایل‌های ضبط‌شده استفاده کنند. در مقابل، وبینارها بخش دیگری از دوره‌های آموزشی آموزین را تشکیل می‌دهند. وبینارهای آموزین کلاس‌های آموزشی آنلاین کارگزاری فارابی هستند که دانشجویان هم‌زمان با استاد در محیط نرم‌افزار حاضر می‌شوند و در کنار آموزش، امکان پرسش و پاسخ آنلاین نیز بهره‌مند خواهند شد. علاوه بر دوره‌های آموزشی، محتواهای متنی کاربردی و متنوعی نیز جهت درسترسی مخاطبان به‌صورت منظم در سایت آموزین منتشر می‌شود.

در نظر داشته باشید پشتیبانی آموزین 24 ساعته در 7 روز هفته آماده پاسخگویی به مشتریان است. در صورت بروز مشکل، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره 1561 داخلی 2 تماس بگیرید.

پس از ثبت نام بورس، بهتر است فعالیت خود را با آموزش سرمایه گذاری در بورس از طریق دوره‌های سطح مقدماتی آغاز کنید. دوره‌های این سطح با زبانی ساده اصول صحیح سرمایه‌گذاری را به دانش‌پذیران آموزش می‌دهند. سطح متوسط برای افرادی مناسب است که با اصول اولیه این بازار آشنا هستند و تمایل به افزایش دانش تحلیلی خود دارند. دوره‌های این سطح شامل آموزش‌های کاربردی در زمینه تحلیل و بررسی بازار هستند. اما اگر قصد حرفه‌ای شدن در بورس را دارید و در عین حال با روش‌های تحلیلی نیز آشنا هستید، بهترین گزینه برای شما دوره‌های سطح حرفه‌ای است. این دوره‌ها شامل مباحث، تئوری‌ها و استراتژی‌های خاص معاملاتی هستند که فراگیری آن‌ها کمک زیادی به بهبود عملکرد سرمایه‌گذاری‌تان می‌کند.

 

دوره‌های آموزشی سطح مقدماتی

دوره آموزشی بورسی شو: این دوره آموزشی برای افرادی مناسب است که آشنایی زیادی با بازار سرمایه ندارند و قصد دارند اولین گام یادگیری اصول صحیح سرمایه گذاری در بورس را درست بردارند. این دوره شامل مفاهیم مختلفی از قبیل آشنایی با بورس و فرابورس و قوانین آن‌ها، آشنایی با انواع روش‌های سرمایه گذاری در بورس و تفاوت آن‌ها، روش‌های سرمایه گذاری در صندوق و سبدگردانی، آموزش خرید و فروش سهام به‌صورت آنلاین و بسیاری از مباحث کاربردی دیگر است که هر فرد علاقه‌مند به فعالیت در این بازار برای شروع یک سرمایه گذاری موفق در بورس به آن نیاز دارد. دوره بورسی شو به‌صورت ضبط‌شده و رایگان، در دسترس علاقه‌مندان یادگیری مباحث بازار سرمایه قرار دارد.

 

دوره آموزشی عرضه اولیه و کسب سود مطمئن در آن: عرضه‌های اولیه سهام یکی از گزینه‌های جذاب سرمایه گذاری در بورس است. در این دوره با نکات خرید عرضه‌های اولیه آشنا شده و بهترین زمان فروش عرضه‌های اولیه برای کسب بیشترین بازدهی را فرا می‌گیرید. این دوره نیز به‌صورت خودآموزین دردسترس است.

 

وبینارهای آشنایی با سایت tsetmc: سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین سایت‌های بورسی در بین اهالی بازار سرمایه شناخته می‌شود. در وبینارهای آموزشی آشنایی با سایت tsetmc که توسط آموزین برگزار می‌شود، بخش‌های مختلف این سایت و اصطلاحات مهم و کاربردی آن را ارائه می‌شود.

 

وبینار آشنایی با مجامع و افزایش سرمایه: مجامع و افزایش سرمایه‌ها و قوانین حاکم بر آن‌ها، از مهم‌ترین مباحث بازار سرمایه است که تمامی فعالان این بازار همواره با آن درگیر هستند. در این دوره آموزشی با انواع مجامع بورسی و اصلاحات آن‌ها آشنا می‌شوید و انواع افزایش سرمایه شرکت‌ها و کاربرد آن‌ها را فرا می‌گیرید.

 

وبینار آشنایی با صورت‌های مالی: صورت‌های مالی شرکت‌ها بهترین منبع برای شناسایی عملکرد یک شرکت و ارزیابی ارزش ذاتی آن‌ها هستند. در وبینارهای آشنایی با صورت‌های مالی با صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت جریان وجوه نقد و سایر اطلاعات مالی شرکت‌ها آشنا می‌شوید و کاربرد آن‌ها در ارزیابی ارزندگی یک شرکت را یاد می‌گیرید.

 

دوره‌های آموزشی سطح متوسط

دوره آموزشی تکنیکال کلاسیک: یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش‌های تحلیلی بورس، تحلیل تکنیکال است. این روش تحلیلی با بررسی نمودار قیمت سهام و تمامی دارایی‌ها که سابقه قیمت‌شان مشخص است و ارزیابی الگوهای مختلف قیمتی، روند آینده نمودارها را پیش‌بینی می‌کند.

در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه با استفاده از خطوط روند و کانال‌های قیمتی، تغییر روند بازار را شناسایی کنید. همچنین با اندیکاتورها و استراتژی معاملاتی مرتبط با آن‌ها آشنا می‌شوید. علاوه بر این، واگرایی‌ها و کاربرد آن‌ها در شناسایی سریع تغییر روند بازار، چگونگی شناسایی اهداف قیمتی سهم با استفاده از الگوهای کلاسیک و الگوهای شمعی ژاپنی و کاربرد آن‌ها به‌منظور شناسایی تغییر روند بازار، از دیگر مباحث مطرح شده در این دوره است. دوره آموزشی تکنیکال کلاسیک به هر دو صورت خودآموزین و وبینار در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

  

دوره آموزشی تحلیل بنیادی: شناسایی ارزش ذاتی یک سهم و خرید سهام ارزنده بازار، از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی معامله‌گران بورس است. تحلیلگر بنیادی، با استفاده از تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی یک شرکت و بررسی اطلاعات مالی مهم آن، ارزندگی شرکت را ارزیابی می‌کند. در خودآموزین تحلیل بنیادی با مجامع و انواع افزایش سرمایه‌ها و نکات مهم در خصوص شرکت در آن‌ها آشنا می‌شوید. همچنین در این دوره، تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی مختلف شرکت‌ها را فرا‌می‌گیرید. کاربرد نسبت‌های مالی در تشخیص ارزندگی شرکت‌ها و دیگر تکنیک‌های شناسایی سهام ارزنده بازار از سایر مطالبی است که در این دوره مطرح می‌شود. 

 

دوره‌های آموزشی سطح حرفه‌ای

دوره آموزشی فیبوناچی و الگوهای هارمونیک: ابزارهای فیبوناچی به‌عنوان یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی برای شناسایی اهداف قیمتی و زمانی یک سهم شناخته می‌شوند. این دوره که به‌صورت خودآموزین در دسترس قرار دارد، به شما کمک می‌کند تا با استفاده از اعداد سری فیبوناچی که از علم ریاضیات سرچشمه می‌گیرد، ابزارهای فیبوناچی و ترکیب آن‌ها در قالب الگوهای خاص نموداری موسوم به الگوهای هارمونیک، محدوده قیمتی و زمانی مناسب برای تغییر روند بازار را با دقت بسیار بالایی شناسایی کنید.

 

سیستم معاملاتی ایچیموکو: ایچیموکو به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و کابردی‌ترین روش‌های تحلیل نمودار قیمت شناخته می‌شود. این استراتژی معاملاتی به شما کمک می‌کند روند‌های پرقدرت بازار را شناسایی کرده و بهترین نقاط برای ورود، خروج و نوسان‌گیری در بازار را با دقت زیادی پیدا کنید.

 

کاربرد امواج الیوت: تئوری امواج الیوت را می‌توان به‌عنوان یکی از پرقدرت‌ترین روش‌های تحلیل نمودار قیمت ارزیابی کرد. این تئوری به شما کمک می‌کند مسیر آینده سهم را شناسایی کنید. علاوه بر این، امواج الیوت در شناسایی انواع روندهای قیمتی و یافتن بهترین محدوده‌های قیمتی و زمانی برای معامله دقت فوق‌العاده بالایی دارند. دوره کاربردی تئوری امواج الیوت در آموزین به‌صورت خودآموزین و وبینار برگزار می‌شود.

 

هر فرد علاقه‌مند به سرمایه گذاری در بورس، با توجه به سطح دانش فعلی خود، می‌تواند بهترین دوره آموزشی را برای ارتقا دانش تحلیلی خود شناسایی کند. علاوه بر این در تمام مسیر آموزش سرمایه گذاری در بورس، دانش‌پذیران می‌توانند به‌صورت رایگان از مشاوره سرمایه گذاری آنلاین بهره‌مند شوند.

این پست دارای 2 دیدگاه است

 1. امیرحسن

  با عرض سلام و وقت بخیر. متاسفانه دوره های رایگان وبینار نمایش داده نمیشود و همچنین مباحث مربوط به آموزین و وبینار که فعال نیستند در مدت آینده ارائه میشوند یا خیر. با تشکر برهانی

  1. amoozin

   تمامی وبینارهای آموزین هر ماه به‌صورت دوره‌ای برگزار می‌شود. آموزین را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا در جریان تازه‌ترین دوره‌های آموزین باشید.
   کانال تلگرام
   صفحه اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید